Kent Konseyi Başkanı Hikmet Köksal ERZİNCAN LİSESİ’NDE…
8 Temmuz 2022

Kent Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Yazar ve Hikmet KÖKSAL, Erzincan Lisesi 9. Sınıf öğrencileriyle “Geleceğe Dair” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Gençlere ideal Eğitimin aileden başlayan bir süreç olduğunu anlatan KÖKSAL,

Konuşmasına öğrencilere “ insan karakterini çevresi inşa eder, yaşadığınız süreç insan inşasıdır. Yaşayarak öğreneceğiniz değerler bilgi ve yetenekleriniz ile birleşmelidir. Ancak o zaman hayatta karşılık bulur. ”  diyerek başlayan Hikmet Köksal  “ Temas ettiğiniz insan ve çevreyi iyi seçmelisiniz. Besleyici kişi ve ortamlar sizin en iyi halinizi ortaya koymanızı sağlar, size mücadele şansı verir, sorumluluk sahibi yapar.

Ancak, zehirleyici olanlar var, bunlara dikkat etmelisiniz. Kötü düşünme hastalığı negatif insanlarda bulunur, onlarla birlikte olursanız sizde aynı hastalığa yakalanırsınız. Negatif insanlar zamanla düşüncelerinize zehirleyici etkide bulunur.

Hayallerinizi küçümseyen insanlardan uzak durun, sakınmazsanız, Kötü kişisel imaj hayatınıza hâkim olur, yeteneklerinizi öldürür. Küçük insanlar başkalarını da daraltmak ister, yerde yatanlar sizide yere düşürmek ister. Hayallerinizi söndürmesine müsaade etmeyin çünkü hayalleriniz geleceğinizdir…”   dedi.