Kent Konseyi Başkanı

Hikmet KÖKSAL

Gazeteci-Yazar

 

 

  • Erzincan Kent Konseyi Başkanı Hikmet Köksal 10.03.1950 tarihinde Erzincan da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimin Erzincan’da tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1975 yılında mezun olan Başkan Köksal, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ’de başladığı iş hayatını Erzincan Belediyesi ESOM İşletme Müdür yardımcılığı ve Serbest mali Müşavir olarak sürdürdü.

 

  • 1980 yılında başladığı Gazetecilik meslek hayatını Türkiye Gazetesinde muhabir ve il temsilcilisi olarak yürüten Hikmet Köksal halen ulusal medyada köşe yazarı olarak görev yapmaktadır.

Bu süreçte Erzincan Üniversitesinin kuruluş aşamasında Üniversite Vakfında ve Erzincan Kalkınma Vakfında (ERZİN-VAK)kurucu üye olarak görev alan Köksal farklı sivil toplum örgütlerinde aktif görev aldı.

 

  • İnsan ve Toplum, Kişisel Gelişim kategorilerinde eserler yazmış bir yazar olan Hikmet Köksal’ın “ Başarı Yolunda 11 Ölümcül Hata, Bir Anda Sabah Olmaz, Hayat Fıçısı, Hamur Çocuk ve Başarı Yolunda 11 Ölümcül Hata", başlıca eserleri olarak sayılabilir.

Hikmet Köksal evli olup, üç çocuk babasıdır.