İzzet Paşa Mahallesinde Cansuyu Çalışmaları Devam Ediyor

İzzet Paşa Mahallesinde Cansuyu Çalışmaları Devam Ediyor

İlimizin 292 kilometrelik içme suyu şebekesinin tamamının yenilenmesinin planlandığı Erzincan Belediyesinin En Büyük ve En Önemli projelerinden biri olan Cansuyu projesinin 138,6 kilometresi, tamamlanırken 4 bin 800 hanenin abone bağlantısı yapıldı.

Ergenekon, Yavuz Selim Mahallelerinde alt ve üst yapı çalışmaları tamamlanırken, Fatih, Yunus Emre, Akşemsettin, Mimar Sinan, Başbağlar, Bahçelievler ve Kazım Karabekir mahallelerinde Cansuyu çalışmaları tamamlandı. Halit Paşa, Barbaros, Atatürk, İzzet Paşa mahallelerinde ve Kırklar Caddesinde ise çalışmalar devam ediyor. 35 Milyon Avro bütçeli proje, Erzincan Belediyesi, Avrupa Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından finanse edilen Cansuyu projesi tamamlandığında su şebekesindeki yüzde 65 oranındaki su kaybı önlenmiş olacak ve Avrupa Standartlarında kabul edilen yüzde 5 seviyelerine inecek. Böylece yıllık yaklaşık 1 milyon 800 bin TL lik elektrik tasarrufu da sağlanmış olacak.

Erzincan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Altyapı çalışmaları kapsamında, Cansuyu Projesi, elektrik, telefon, kablo tv ve doğalgaz çalışmalarını da paralel olarak yürütüyoruz. En kısa sürede şehrimizin altyapısı tamamen yenilenmiş olacak ve Erzincan altyapı problemi olmayan bir il haline geleceği belirtildi.

Haber Galeri