ÇOCUK MECLİSİ TOPLANDI

ÇOCUK MECLİSİ TOPLANDI

 5. dönem Çocuk Meclisi bügün belediye meclis toplantı salonunda Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün'ünde Katılımıyla yapıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün bir konuşma yaparak: " Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının yıl dönümü münasebetiyle 23 Nisan Ulusal Çocuk Bayramımızın bugünden itibaren ilimizde kutlamaya başladık. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışını Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza armağan etmiştir. Dünya'da çocuk bayramı olan başka ülke yok. Onun için siz çocuklar çok şanslısınız. Geleceğimiz siz sevgili yavrularımızı bilgi, birikim donanımıyla en güzel bir şekilde hayata hazırlamak için çalışıyoruz dedi.

Daha sorna bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy: " Tabii ki önemli bir bayramın arefesindeyiz. 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk bayramının bugünden itibaren Erzincan'da olduğu gibi bütün yurt genelinde kutlamaya başladık. Önemli bir gün . Cumhuriyetimizin Temellerinin atıldığı gün bugün. Darbelerle kısa dönemlerde meclis kapatılmış olsa bile elhamdülillah artık o günlerİ Türkiye geride bıraktı. Bundan sonra daha çok demokrasi, daha çok Cumhuriyet diyeceğiz ve yolumuza devam edeceğiz. Değerli çocuklar sizler bugün 5. defa meclisi oluşturacaksınız. Yaklaşık 20 gün önce 30 Mart yerel seçimlerinde büyüklerinizin teveccühleri sayesinde Erzincan'ın Belediye Başkanını ve Belediye Meclis üyeleri seçildi. Erzincan Halkına Teşekkür ediyoruz.Sizlerde hizmet için seçildiniz. Okullarınızdaki eksikleri ve talepleri iletirseniz bizlerde istekleriniz üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sizlerin daha iyi daha kaliteli eğitim alması için çaba göstereceğiz. Bundan endişeniz olmasın, bugün dünden daha iyi yarın bugünden daha iyi olacaktır" şeklinde konuştu.

 

Konuşmanın ardından meclis başkanlığı seçimine geçildi. 38 İlk ve Ortaokuldan birer temsilcinin katıldığı seçimde 12 aday yarıştı. Seçimlerde 25 oy alan Elif Yücel meclis başkanı, 24 Oy alan Zeynep Bülbül ve 14 Oy alan İsmail Çakmak katip üye seçildi.

 

Seçim sonrasında 2014 yılı Çocuk Meclisi Kararları görüşüldü. Meclis kararlarında okulların bulunduğu bölgelerde üst geçit, kütüphane, bahçe düzenlemeleri, zeka oyunları salonu, futbol sahalarının yapılması kararları alındı.

Haber Galeri