Araştırma Hastanesi Çevresi Yeniden Şekilleniyor

Araştırma Hastanesi Çevresi Yeniden Şekilleniyor

Erzincan Belediyesi şehir genelinde yürüttüğü yeni yol çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında bulunan alanda yeni bölünmüş yol çalışması yürütülüyor.

Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında bulunan alanda İmar Palanında yer aldığı şekli ile yürütülen bölünmüş yol çalışmasına devam ediliyor. Halen yol olarak kullanılan alanın otoparka dâhil edilerek yolun kuzeye kaydırılması şeklinde bölgede bir yenileme çalışması yürütülüyor. Halkımızın hastane bölgesinde trafik ve otopark problemlerini en aza indirecek bu çalışmanın kısa sürede tamamlanacağını söyleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, bu bölgenin yeni imar çalışması doğrultusunda yavaş yavaş şekillendiğini ifade etti.

 Başsoy  "Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Erzincan için çok önemli İlimize yakın illere de hizmet veren bir hastanenin çevre düzenlemesininde ona göre uygun olmalı Sağlık problemi olan insanımızın birde böylesine problemlerle karşılaşmaması için Arkadaşlarımız çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu Bölge Henüz yeni şekilleniyor Ticari alanları, yolları, otoparkları yapılıyor. Sosyal dokuyu en ufak ayrıntısına kadar planlandı yapılanıyor. En kısa zamanda tamamlanacak, Ayrıca  verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz " dedi.

Haber Galeri