Erzincan Belediyesi’nden Dezenfekte Çalışması

Erzincan Belediyesi’nden Dezenfekte Çalışması

 

Erzincan Belediyesi salgın hastalık tedbirleri kapsamında tüm ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarını başlattı. 

Kovid-19'un ülkede görülmesinin ardından şehrin dört bir yanında ivedi bir şekilde dezenfekte çalışmalarını başlatan Erzincan Belediyesi çalışmalarına ara vermeden şehirlerarası otobüs terminali, havalimanı, tren garı, kaldırımlar, otobüs durakları vb ortak kullanım alanlarında ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Bunun yanında çöpleri daha kısa süreli aralıklarda toplamaya başlayan Erzincan Belediyesi toplanan çöplerinde dezenfekte edilmesini sağlıyor.

Vali Arslantaş ve Başkan Aksun Çalışmaları Yerinde İnceledi

İlaçlama ekibi Fevzipaşa Caddesinde dezenfekte çalışmalarını sürdürürken Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun çalışmaları yerinde incelemek adına bölgeye gittiler ve burada bir açıklama yaptılar.

Vali Arslantaş yaptığı açıklamada; “Malumlarınız olduğu üzere Çin’de başlayan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Henüz ilimizde Kovid-19 ile ilgili bir tespitimiz yok. Ancak panik yapmadan tedbirlerimizi alarak, özellikle kişisel hijyene dikkat ederek bu virüs ile mücadeleyi vatandaşlarımızla sürdüreceğiz. Erzincan Belediyemiz ve diğer yerel yönetimler, Sağlık Bakanlığımızca oluşturulan Bilim Kurulunun aldığı kararlar ve önerdiği tedbirler çerçevesinde faaliyetlerine devam ediyorlar. Aldığımız tedbirlerin ve yaptığımız çalışmaların tamamı tedbir amaçlı” dedi ve Belediye Başkanı Bekir Aksun'a ve ilaçlama ekiplerine teşekkür etti.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun da yaptığı açıklamada; “Sayın Valimizle birlikte Erzincan’ın Koronavirüse karşı daha tedbirli olabilmesi için ilaçlama çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız. Bununla birlikte çöplerin daha hızlı alınması ve dezenfekte edilmesi yönünde talimatlarımız oldu. Dezenfekte işini birkaç kez tekrarlayacağız. İtfaiye araçlarımızda olsun diğer alet edevatlarımızda olsun yeterince dezenfektan ilaçlarımız bulunmaktadır halkımız bundan müsterih olsun, en iyi şekilde ilaçlama yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

 

Haber Galeri