Klimalı Duraklarımız Hayırlı Olsun

Klimalı Duraklarımız Hayırlı Olsun


Erzincan Belediyesi tarafından uygulamaya konulan klimalı kapalı duraklar, şehrin muhtelif yerlerinde vatandaşlar için kullanılır hale getirildi.

Halit Paşa Caddesi üzerinde yeni yapılan konforlu otobüs durağı hizmete açıldı. Klimalı duraklar vatandaşlardan ilgi görüyor. Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Başkan Yardımcıları ve MHP’li Meclis Üyeleri ile birlikte yeni yapılan durakları inceledi. Başkan Aksun, burada gazetecilere yaptığı açıklamada
‘‘Seçim öncesinde vatandaşlarımıza böyle bir vaatte bulunmuştuk. Klimalı durakların artık Erzincan’da olması gerektiğini vatandaşlarımız ifade etti. Böylesi soğuk kış gününde bu tür yerlerin bulunması özellikle bebekli olan hanımefendiler, yaşlılarımız ve öğrenci arkadaşlarımıza elzem bir ihtiyaç olduğunu fark ettik. Seçim öncesi bu vaatlerimiz dile getirmiştik bugün de çok şükür hizmete açıyoruz bundan da çok büyük bir mutluluk duyuyoruz.
6 BÖLGEYE YERLEŞTİRİLECEK
Şu anda şehrin merkezinde olan 6 bölgeye yerleştirilecek. Şehrin merkezinin dışında olana alanlarda ise farklı amaçlarda kullanılmasın diye mahalle aralarına yayılması noktasında çok erken olduğu kanaati var. Şu ana kadar 50 metrekare durak yaptık bununda toplam maliyeti ise 750 Bin TL civarında. Bunu da Şehir Işıkları ile karşılıklı anlaşma yaptık. Bu durakları şehir ışıkları yaptı, karşılığında ise kendilerine billboardlarda belli sayıda yer verdik. Bu proje için belediye kasasında bir bütçe çıkmadı diye konutu.
Durakları kullanan öğrenciler ise Belediye Başkanı Bekir Aksun’a bu hizmetten dolayı teşekkürlerini iletti. Öte yandan klimalı duraklar gün içerisinde sabah 7 gece 11 saatleri arasında hizmette olacağı bilgisine yer verildi.

Haber Galeri