İdlib İçin Toplanan 20 Tır İnsani Yardım Malzemesi Düzenlenen Törenle Yola Çıktı

İdlib İçin Toplanan 20 Tır İnsani Yardım Malzemesi Düzenlenen Törenle Yola Çıktı

İdlib’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek için Erzincan Valiliği öncülüğünde Erzincan Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları ile başlatılan yardım kampanyasında 20 tır insani yardım malzemesi toplandı.

Erzincan Valiliği tarafından başlatılan ve Erzincan’da bulunan sivil toplum kuruluşları tarafından koordine edilen, şehirde ki tüm sivil toplum kuruluşları, resmi kurumlar ve vatandaşlarında destek verdiği kampanya kapsamında toplanan insani yardım malzemelerinin Suriye'ye gönderilmesi için eski otobüs terminalinde tören düzenlendi.

Düzenlenen törene, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun,  burada yaptığı konuşmada; “Seferberlik görmüş bir neslin evlatları olarak bugün onları en iyi anlayan bizleriz. Hem depremler münasebetiyle, hem seferberlik münasebetiyle bu acıları en iyi hissetmiş, en derinden hissetmiş Erzincan’ın evlatları bugün bu yardım tırlarını tamamlamış bulunmaktadır. Ben bu hassasiyetlerinden ötürü tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunuyor, saygıyla selamlıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin’in yapmış olduğu dua sonrasında 20 tır yola çıktı.

Haber Galeri