29 Ekim Etkinlikleri Cumhuriyet Koşusu İle Başladı

29 Ekim Etkinlikleri Cumhuriyet Koşusu İle Başladı

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Erzincan’da Cumhuriyet koşusu yapıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında Erzincan Belediyesi ile Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde Cumhuriyet koşusu yapıldı.

 

Erzincan Belediyesi önünden start verilmesi ile başlayan Cumhuriyet koşusunda 150 sporcu yarıştı. Küçük kızlar, küçük erkekler, yıldız kızlar, yıldız erkekler, genç erkekler, genç kızlar, büyük kızlar, büyük erkekler ve özel sporcular kategorilerinde düzenlenen yarışmada sporcular birinci olabilmek için 1500 metrelik parkuru kat ettiler. Erzincan Belediyesi önünde Belediye Başkanı Bekir Aksun’un startı ile başlayan yarışmalar Saat kulesi önünde sona erdi.

 

Yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri ve madalyaları verilmek üzere bir tören düzenlendi. Özel sporcular kategorisinde ise yarışmaya katılan tüm sporculara madalya verildi. Madalyalar ve ödüller programa katılan protokol mensupları tarafından takdim edildi.

 

Ödül törenine Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Vali Yardımcısı Mehmet Şerif Olçaş, Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu,  İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Erzincan İl Müdürü Yahya Tekin, sporcular ve antrenörleri katıldı.

 

 

Ödül töreni ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Erzincan Belediyesi önünde çelenk sunma töreni düzenledi.

 

Gerçekleştirilen törene; Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Siyasi Parti Temsilcileri, kamu kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile askeri ve sivil erkan katıldı.


Erzincan Valiliği, 3. Ordu Komutanlığı ve Erzincan Belediyesi çelenklerinin sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi.

 

 

Haber Galeri