2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Törenle Açıldı

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Törenle Açıldı

Erzincan’da yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle Yavuz Selim İlkokulunda tören yapıldı. Öğrencilerin şiirler okuduğu, halk oyunları gösterisinin sahnelendiği törende, 4. sınıf öğrencileri okula yeni başlayan öğrencilere çiçek verdi. Erzincan’da yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla resmi ve özel okullarda yaklaşık 41 Bin öğrenci ve 3 bin 500 öğretmen ders başı yaptı.
2019-2020 eğitim öğretim yılının açılışı ve İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında Yavuz Selim İlkokulunda tören düzenlendi. Yapılan etkinliğe Erzincan Vali Vekili İhsan Ayrancı, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, MEB Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları, İl Müdürü Aziz Gün, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun; ‘‘Eğitim anne kucağından başlayıp ölünceye kadar devam eden bir süreklilik isteyen bu yapının devamlı milli ruhla bezenmiş olması gerekmektedir. Türkiye'de eğitim zaman, zaman bir takım kirli odakların eline geçmiş olsa bile devlet müdahale edip tekrar kendi eline geçirmesini bilmiştir. Yüce Yaradanımız her Cuma günü hutbeden şunu buyuruyor, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor. Sizin adınıza birileri düşünüyorsa mutlaka reddedip çocuklarımızın kendisinin düşünmesini sağlamak gerekir. Bununla birlikte öğrencilerin daha iyi öğrenebilmesi için yaparak yaşayarak öğrenmesi gerekir bunu artık son yıllarda çeşitli laboratuvarlarla öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenmesi sağlanmaktadır, bu da sevindirici bir olaydır. Bu vesileyle tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum hayırlı eğitim-öğretim olmasını yüce mevladan niyaz ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından öğrenciler halk oyunu, çeşitli gösteriler ve okudukları şiirlerle katılımcılardan büyük alkış alırken, dördüncü sınıf öğrencileri, okula yeni başlayan minik öğrencilere hoş geldin çiçeği sundular. Ardından Erzincan Vali Vekili İhsan Ayrancı ile beraberindeki protokol mensupları ilk ders zilini öğrencilerle birlikte çaldılar.

Haber Galeri