Zabıta Teşkilatı’nın 193.Yılı

 Zabıta Teşkilatı’nın 193.Yılı

 

Zabıta Teşkilatı’nın 193.Yılı

           

Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri, Zabıta Teşkilatı’nın 193.yılı ve Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’u makamında ziyaret ettiler.

Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri ziyarette Erzincan Belediye Başkanı Aksun’a çiçek takdim ettiler. Ziyarette konuşan Erzincan Belediye Başkanı Başkan Aksun, Zabıta Teşkilatı’nın haftalarını kutlayarak yaptığı konuşmasında; “Zabıta bir şehrin mutlaka disiplinize edilmesi için en önemli aktif rol alan ekibin başında gelmektedir. Onun içinde zabıtanın gülen yüzüyle, o şefkatli bakışıyla arkasında da cezanın ve mükâfatlandırmanın bir arada yaşandığı bir şehir kimliğinin oluşmasında mutlaka etkin rolleri vardır. Zabıta aksaklıklar ve eksiklikler noktasında gerekeni yerine getirecektir. Bu konuda kural ve kaidelere uymayan vatandaşlarımız hemşehrilerimiz birkaç uyarı neticesinde uymazsa mutlaka cezalandırılıyor. Zabıtamız bu konuda itina ile hareket etmekte bir iki uyarısından sonra cezalandırma yöntemini seçmekte.

Onun içinde tüm hemşerilerime zabıta kardeşlerimize yardımcı olmalarını onların uyarılarını dikkate almalarını ve gelecekte güzel bir Erzincan’ı hep birlikte oluşturabilmek için mutlaka kural ve kaideler eşliğinde hareket etmeleri gerektiğinin bilincinin daha hızlı oluşturulması gerekiyor. Zabıtamızın işini kolaylaştırmamız gerekmektedir. Zabıta hiç kimseye kasti olaraktan ceza yazma niyetiyle sahaya çıkmaz vatandaşların haklarını korumak için ve onları daha disiplinize edilmiş bir şehirde yaşamalarını sağlamak için gayret sarf etmektedir. Hepinize şu ana kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Haber Galeri