30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü münasebetiyle kutlama bir dizi kutlama programı düzenlendi.

Programlar kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Sevda Erden Kılıç, kamu kurum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, polis, askeri ve sivil erkân ile vatandaşlar katıldı. Gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından Erzincan Valiliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı tebrikleri kabul edildi.

Erzincan Valisi Ali Aslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Sevda Erden Kılıç ve Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle ile birlikle tebrikleri kabul ederek protokol mensuplarının zafer bayramlarını kutladılar. Valilik makamında gerçekleştirilen tebrik kabul merasiminin ardından Ordu Caddesi üzerindeki kutlama törenine geçildi.

Törende Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, tören aracıyla polis, asker ve vatandaşları selamladılar.     Gerçekleştirilen selamlama merasiminin ardından Saygı Duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajının okunmasının ardından günün anlam ve önemi üzerine konuşma ve okunan şiirler sonrasında askeri geçiş töreni yapıldı.  Geçiş töreni ile 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günü bayram programı sona erdi.

Haber Galeri