Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Görevi Devraldı

 Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Görevi Devraldı

31 Mart 2019 yerel seçimleriyle göreve gelen Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, görevi eski Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’dan devraldı.

Erzincan Belediyesi’nde gerçekleşen devir teslim törenine çok sayıda partili katıldı. Görevi devrederken konuşan Erzincan eski Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy,  Öncelikle 30 Mart 2014 tarihinde bizleri göreve getirip yetki veren ve bu şehre güzel hizmetler yapmamızı sağlayan tüm hemşerilerime teşekkürü borç biliyorum. Elimizden geldiği kadar birçok projeye imza attık. Değerli hemşerilerim ayrıca yarım kalan projelerimiz var. Bu projelerle ilgili ben kardeşim Bekir Aksun’un yanında olacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. İttifak olarak birçok ilde seçime girdik. Ama Erzincan’da Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oy aldık. Hepinizden Allah razı olsun. Biz bu şehrin gelişmesi kalkınması büyümesi için taşın altına elimizi değil gövdemizi koymak için her zaman varız. Devlette devamlılık esastır. Kurumlar bakidir. Ama makamlar gelip geçicidir. Bekir Aksun bugün itibariyle can Erzincan’ımızın belediye başkanıdır. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Daha sonra görevi devralan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ise konuşmasında; “Cumhur ittifakının % 75 oy almasını sağlayarak Türkiye ortalamasının % 52 olmasına rağmen, Erzincan %75 ile zaferle taçlandırmış bulunmaktadır. Erzincan’da bu seçimin galibi Erzincan’da yaşayan ve belediye sınırları içerisinde bulunan 138 bin 600 insanımızdır. Çünkü burada yarışlar kardeşlik, birlik beraberlik ve dostluk içerisinde sonuçlandırıldı. Herkes Erzincan daha güzel olsun diye farklı siyasi partiler de olsa oylarını şekillendirdi. Netice itibariyle bunun bir kazananı olacaktı.

Halkımız insanımız bizi uygun gördüler. Ben kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsunlar. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde başta Cemalettin Basşoy beyefendi olmak üzere tüm belediye başkanlarımızın yardımlarına görüş ve düşüncelerine ihtiyacımız olduğunu burada ifade etmek istiyorum. Geçmişte belediye başkanlığı hizmetinde bulunan tüm büyüklerimi ve sayın Başkanım Cemalettin Başsoy’u en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Onlara bundan sonraki hayatlarında mutluluk ve başarılar diliyorum esenlikler diliyorum. Hepinizi Allah'a emanet ediyor ve sonsuz sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Sağ olun var olun” dedi.

 

 

Haber Galeri