21 Mart Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı

21 Mart Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı

21 Mart Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı

21 Mart Nevruz Bayramı sebebiyle Erzincan’da düzenlenen kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu. ‘Nevruz Milli Birlik ve Kardeşliktir’ sloganı altında gerçekleştirilen etkinlikte, Nevruz ateşi yakıldı ve  Nevruz ateşinin üzerinden atlandı.

Ordu Caddesi üzerinde bulunan saat Kulesi önünde toplanan Erzincanlılar ‘nevruz Milli Birlik ve Kardeşliktir’ sloganı ile yürüyüş düzenledi. Nevruz Bayramı yürüyüşüne Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Akın Çiçek, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, protokol mensupları ve öğrenciler katıldı.

Erzincan Belediyesi Mehteran ekibinin de katıldığı Nevruz Bayramı Yürüyüşünde, Türk Bayrakları açılarak birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Cumhuriyet Meydanında sona eren yürüyüşün ardından, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Akın Çiçek, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent hep birlikte ‘Nevruz Ateşini’ yaktı.

Erzincan Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından, örs üzerinde protokol mensupları demir dövdü. Törene katılanlar yakılan Nevruz ateşinin üzerinden atlayarak baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramını kutladılar. Etkinlik Cumhuriyet meydanın da Orman müdürlüğü tarafından yapılan fidan dağıtımı ile sona erdi. Nevruz bayramı etkinlikleri Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde devam etti.

Haber Galeri