Medarı İftiharımız Binali Yıldırım Erzincan’da

Medarı İftiharımız Binali Yıldırım Erzincan’da

 

Medarı İftiharımız Binali Yıldırım Erzincan’da

Son Başbakanımız İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Bugün sabah Erzincan’a geldi. Yıldırım’ı Havalimanında Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, partililer, iş adamları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve birçok vatandaş karşıladı. Yıldırım Hava limanından Yeni Sanayi Sitesi’ne geçerek burada vatandaşla bir araya geldi ve burada öğlen namazını kılarak Erzincan’da ki programı kapsamında partililer, iş adamları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile Kule Park da düzenlenen programa katıldı.  

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy burada yaptığı konuşmada; “Sayın Başbakanım Sizleri Hemşehrilerim adına sevgiyle muhabbetle selamlıyorum hoş geldiniz selamlar getirdiniz. Zalimlerin karşısında eğilmediniz. Çocukların gözyaşlarına harman oldunuz. Yaşlı teyzelerimizin analarımızın dedelerimizin duasında yer aldınız. Bizleri içerden hançerleyen fetöcü hainlere fırsat vermediniz. Milletimizin tevdi ettiği her görevi insanı yaşat ki devlet yaşasın diyerek gönülden gönüle köprü kurdunuz. Bu sevda Şairin dediği gibi ‘yükselen dumandır dağlar başında, şavkıyan yıldızlar ayın peşinde, göremem dedim göremedim düşümde, esrarını çözemedik sevdanın’ diyerek sizleri can Erzincan olarak bağrımıza basıyoruz hoş geldiniz diyoruz tekrar.

Saygıdeğer Başbakanım sizlerin bize vermiş olduğunuz desteklerle  2014 yılında 24 projeyle yola çıktık üzerine 53 proje daha ekledik 77 projeyi tamamlayarak 5 yılımızı tamamlamış bulunuyoruz.” şeklinde konuşarak Erzincan Belediyesi tarafından yapılan önemli yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Ardından İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise; “Malum 31 Mart’ta yerel seçimler olacak bu yerel seçimlere kampanya döneminde Cumhurbaşkanımız da birçok ilimizde ziyarette bulunuyor ve o ilde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya geliyor seçimle ilgili görüşlerini açıklıyor. Memleket meselelerini anlatıyor bu kapsamda 16.00’da Erzincan’a Sayın Cumhurbaşkanımız gelmiş olacak. Bugün 26 Şubat anlamı ne? Bugün Cumhurbaşkanımızın doğum günü doğum gününü Erzincan’da geçirecek olması mutluluk vesilesi. Cumhurbaşkanımızı coşkulu bir şekilde hemşerilerimiz karşılayacak bende bu vesile ile buradayım. Bu toplantı ve coşkulu mitinge bende katılıyorum. Milliyetçi Hareket Partisi ile AK Parti seçime ittifak halinde giriyor genel seçimlerde de böyle olmuştu, genel seçimlerde de Milliyetçi Hareket Partisi de aday göstermişti AK Parti’de aday göstermişti ama sonuçta iki milletvekilimiz Süleyman Karaman ve Burhan Çakır kardeşimiz milletvekili olarak seçildi. Şimdide belediye seçimleri var iki ayrı aday olduğu için ittifak yok iki aday olunca ittifak olmaz. İttifak olan yerde ya MHP aday oluyor ya AK Parti aday oluyor ve bütün AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi bunun arkasında toplanıyor. İstanbul’da ben adayım Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti teşkilatlarıyla ve bütün partilileriyle beraber bizi destekliyorlar. 30 tane il var 30 tane ilde ittifak yok. MHP ve AK Parti ayrı ayrı adaylarını çıkarıyor Erzincan’da bunlardan biri adaylar yarışacak ve hemşerilerimize kendilerini anlatacak ve nihayet 31 Mart’ta hemşerilerimiz kararını verecekler ve inşallah verdikleri karar Erzincan’ımız ve memleketimiz için hayırlı olur. Adayımız ve şuan belediye başkanı olan Cemalettin Başsoy’dur hepimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuşarak birlik ve beraberlik mesajları verdi.  Binali Yıldırım konuşmasının ardından esnaf ziyaretleri yapmak üzere salondan ayrıldı.

Haber Galeri