Başkan Başsoy, “Kendimizi Şehir İçin Adadık”

Başkan Başsoy, “Kendimizi Şehir İçin Adadık”

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, şehirde görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Başkan Başsoy yaptığı açıklamada, “Kendimizi şehir için adadık,  bu şehir için taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk” dedi.

Basın mensuplarını Erzincan Belediyesi sosyal tesislerinde misafir eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, yaptığı çalışmaları anlatarak gazetecilerle fikir alışverişinde bulundu. 

Erzincan’ın birlik beraberlik ve kardeşliğin şehri olduğu vurgulayan Başkan Başsoy açıklamasında; ”Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Seçimler olacak kim daha çok çok alırsa yönetime onlar geçecek, Dünyanın her tarafında bu böyle, biz her zaman şunu istedik bu kampanyalar döneminde hiçbir siyasi partinin, taraftarlarını incitmeden kırmadan dökmeden, bu kampanya dönemini yine kardeşlik içersin de geçirmekten yana tavrımızı koyduk. Aday adaylığı sürecinde hem kendi partimizin aday adaylarına, hem diğer partilerde aday adayı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Kendimizi şehir için adadık,  bu şehir için taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk, Allah’a hamdolsun bunu yapmaya devam edeceğiz, bu şehir hepimizin, bu şehri ne kadar güzelleştirirsek ne kadar yaşanabilir bir kent yaparsak biz o kadar mutlu oluyoruz. 

Projelerin Tamamı Haziran Ayı İçerisinde Faaliyete Geçecek

Erzincan Belediyesi tarafından 4,5 yıldır yürütülen projelerin tamamı Haziran ayı içerisinde faaliyete geçecek. Biz göreve geldiğimizde Belediyenin 90 Milyon borcu vardı, bu borçlar da şahıslara olan değil devlete olan borçlar. Şu anda da bizim dönemimizde 40 Milyon daha borçlandı, ama bu borçlar, belediyemizi sıkıntıya sokacak borçlar değil belediye yatırımlarını kesinlikle etkilemeyecektir. Erzincan Belediyesi tarafından yapılan büyük ve maliyetli projelerin birçoğunun yap işlet, devret modeli ile yapıldı. Böylesine büyük projeleri hayata geçirirken, belediyemizin kasasından tek kuruş para çıkmadı, aksine önümüzdeki dönemde belediyemizin kasasına bu projelerden para girişi olacak.

Erzincan’a hizmet edebilmek için önce neye ihtiyacı olduğunu bilmek ve insanları dinlemek gerektiğini biliyorduk. Bundan dolayı merkezdeki tüm mahallelerimizi ziyaret ederek, bölge sakinlerinin talep ve önerilerini dinledik.  Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; istişaresiz hiçbir iş yapmadık, her daim, sivil toplum kuruluşları ile basın mensupları ile şehrin kanaat önderleri ile mahallelerde vatandaşlarımız ile istişare ederek hizmet götürdük. Her mahallemizde ki hayatlara tanık olduk,  hemşerilerimizin gönlüne dokunduk” dedi.

Yapılan istişare toplantısına katılan basın mensupları ise yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Başsoy´a teşekkür etti.

Haber Galeri