Başkan Aksun’dan Mevlid Kandili Mesajı

Alemlere Rahmet olarak gönderilen yüce peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) doğum gününü temsil eden bir Mevlid Kandilini daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün muazzam bir doğuşun, kâinatı baştan başa kuşatan rahmet ışığının yeryüzüne şeref verişinin 1448.yıl dönümüdür.
Bu gece alemlere rahmet elçisi olarak inmiş Efendimiz Resulullah’ın dünyaya teşrifini hasretle, hürmetle ve hayranlıkla yad edeceğiz.
Yüce Peygamberimiz iki cihanın güneşi, ahlak ve imanın kalesi, taş kesilmiş yüreklerin bereketli vahasıdır.
Allah’ın Resulü insanlığı, tüm mahlukatı fazilet ve hidayet nuruyla aydınlatmış doğru ve adaletli olmanın güzelliklerini öğretmiştir.
Ne mutlu bizlere ki, O’nun ümmetindeniz, O’nun izinden yürüyor, mirasıyla övünüyor ve buna layık olmaya çalışıyoruz.
İnsan olabilmenin gereği olan tüm güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) doğumunu kutladığımız bu müstesna gecede, onun yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek insanlığa sunduğu değerleri layıkıyla anlayıp hayatımıza tatbik etmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz eder hayırlara vesile olmasını dilerim.

               Bekir Aksun
Erzincan Belediye Başkanı