Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Buradasınız: Ana Sayfa

YAZDIR

Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan bir Ramazan’ı daha geride bıraktık. Birlik, Birlik ve beraberlik içerisinde, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde idrak ettik bu mübarek ayı. Yüce Mevla’ya hamdolsun, hayırlısı ile bayrama kavuştuk.

 

Bu bayramı biraz buruk, biraz hüzünlü kutluyoruz. Dünyanın dört bir yanında, Suriye’de, Filistin’de, Irak’ta, Doğu Türkistan’da yaşayan müslümanlar büyük sıkıntılar içerisinde bir ramazan ayı yaşadılar. Yüce Mevla’nın idrak edeceğimiz bayram hürmetine, kardeşlerimizin yardımcısı olmasını niyaz ediyoruz.

 

Bayramların manasına yaraşır şekilde, küskünlüklerin ortadan kalktığı, dostluğun, kardeşliğin ve daha birçok güzel duygunun ön plana çıktığı bu güzel günlerin kıymetini bilen ve bu günleri layığı ile yaşayan insanlardan olmak için çaba gösterelim. Büyüklerimizi ziyaret edelim. Küçüklerimiz ile bayramlaşalım. Yeni nesillere sadece hikâyelerini anlatarak öğretmek yerine güzel ve manalı bayram günlerini yaşamayı ve yaşatmayı tercih edelim. Yüce Yaradan’a huzur dolu bir dünyada huzur dolu bayramlar nasip etmesi için niyaz edelim.

 

Kıymetli hemşehrilerim, sevdikleriniz ile birlikte daha nice bayramlar geçirmeniz temennisi ile her birinizin ramazan bayramını kutlar, sizleri en içten en kalbi duygularımla selamlarım.

 

Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Diğer Mesajlar