Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Buradasınız: Ana Sayfa

YAZDIR

Vatanın her karış toprağında ilim ve irfan bayrağının muhafazakârları ve cehalet illetine karşı verilen savaşın başkahramanları olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

 

Devletimiz ve milletimiz, milli hedefimiz olan muasır medeniyetler seviyesine ulaşma adına büyük başarılar elde etmiştir. Bu başarı, eğitim ve öğretim neferleri öğretmenlerimizin başarısıdır. Bu gün ülkemizde yaşanan siyasi karmaşaların ve bunun ekonomik etkilerinin en hafif şekilde atlatılmasını sağlayan lider siyasetçilerimiz, devlet adamlarımız, bilim adamlarımız, teknokratlarımız, bürokratlarımız her biri öğretmenlerin yetiştirdiği vatan evlatlarıdır. 15 Temmuz gecesinde milletimizin ezici bir çoğunluğu, milli bir duruş sergilemiş ve millet iradesine, demokrasiye, devletine, bayrağına ve vatanına sahip çıkmıştır. İşte bu millet de siz sağduyulu öğretmenlerimizin eseridir. 

 

Cumhuriyetimizin 93. yılda kat ettiği mesafe ortadadır. Özellikle son 15 yılda yakalanan gelişme trendi ve kalkınma hamlesi ortadadır. Mustafa Kemal’in Gazi, Mareşal gibi unvanlarının yanında en az bunlar kadar kutsal bir unvanı daha vardır ki bu da “Başöğretmendir”. Mustafa Kemal’in Başöğretmen unvanı ile anılmaya başladığı ve Millet Mekteplerinin açılarak hizmet vermeye başladığı gün olan 24 Kasım günü çok anlamlı bir karar ile Öğretmenler Günü olarak kutlana gelmektedir.

 

Bu önemli ve manalı günde, ülkemizde ve ilimizde görev yapan bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum. Dünyasını değişmiş bütün öğretmenlerimizi saygıyla, şükranla ve rahmetle anıyorum.

 

 

Erzincan Belediye Başkanı

Cemalettin BAŞSOY

Diğer Mesajlar