Barış Manço Parkı Yenileniyor

Barış Manço Parkı Yenileniyor

Erzincan'ın en eski ve gözde parklarından biri olan Barış Manço parkında ikinci etap çalışmalara Başlandı. Parkın hemen kuzeyinde bulunan Âşıklar Caddesinde, Saat Kulesi çevre düzenlemesi kapsamında önemli çalışmalar yapacak olan Erzincan Belediyesi ekipleri Birinci etap çalışmaları geçtiğimiz yıl havaların soğumasıyla birlikte durdurmuştu.

İlkbahar da Havaların ısınmasıyla birlikte Barış Manço Parkında ikinci etap çalışmalarına başlayan Belediyemiz, Süs havuzu, projektör, direk aydınlatma sistemi yeni yeşil alan inşası, yürüyüş yolları otomatik sulama sistemi ve yeni peyzaj çalışmaları yürütüyor.

Halkımızın Şehir Merkezindeki en önemli dinlenme alanı olan bölgenin Erzincanımıza daha yakışır bir hale getirileceğini ifade eden Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, "Göreve başladığımız günden itibaren en çok önem verdiğimiz yeşil alan revizyonları kapsamında Barış Manço Parkında da ikinci etap çalışmalarına başladık. Şehir merkezinde estetik bir mekân oluşturulması için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz" dedi.

Haber Galeri