2019 Yılının İlk Kent Konseyi Toplantısı Yapıldı

2019 Yılının İlk Kent Konseyi Toplantısı Yapıldı

Erzincan Kent Konseyi aylık Danışma Meclisi Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Her ay gerçekleştirilen Kent Konseyi Danışma Kurulu toplantısında Erzincan için projeler üretilmesi konusu ön plana çıktı. 

 

Erzincan’da bulunan merkezi ve yerel yönetimlerin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplum örgütleri ile yurttaşların ortak anlayışıyla, kentin öncelik, sorun ve Erzincan Kent Konseyi Danışma Meclisi Kurulu toplantısı yüksek katılım ile gerçekleştirildi. Her ay gerçekleştirilecek olan Kent Konseyi Danışma Kurulu toplantısın da katılımcılar ile Erzincan’a yapılması düşünülen yatırımlar konuşuldu.

Erzincan Kent Konseyi Danışma Meclisi Toplantısı Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın yanı sıra Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Buyruk, Siyasi Parti İl Başkanları ve Belediye Başkan adayları, Muhtarlar, bazı kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Kent Konseyi yürütme kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kent konseyi istişare toplantısının açılış konuşmalarını yapan Erzincan Kent Konseyi Başkanı Mehmet Buyruk,  Kent Konseyimizin amacı aslında katılımcılığı sağlamak, Kentin kaynaklarını etkili ve verimli kullanmak ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak amacı ile yoksulluğun giderilmesi, gençlerin, yaşlıların, kadın ve ihtiyaç sahibi insanların problemlerini çözmek için bir araya gelmektir diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Birlik beraberlik ve kardeşlik şehri Erzincan için buradayız diyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, bundan sonra hep beraber, kent konseyini canlı ve diri tutarak,  katılımcı belediyeciliği en üst seviyede sağlayarak şehrimizin gelişmesine, kalkınmasına, ilerlemesine ve büyümesine hep beraber, yön vereceğiz dedi.

Kent konseyi ile birlikte ortaya konacak projeler ve hedefler her ay yeniden Erzincan’a enerji katacak sinerji katacak ve kentin gelişmesine katkıda bulunacaktır dedi. 

TARIM VE HAYVANCILIK ÜZERİNE ÇALIŞMALAR

Ak Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi,  geçtiğimiz ay yaptığımız toplantıda bir 'SWOT Analizi' yaptık Erzincan’ın Güçlü ve Zayıf yönleri nedir diye, şimdi bundan sonra ise proje üreteceğiz diyen Karaman, Erzincan ilinin tamamen tarım ve hayvancılık üzerine çalışmalar yapılması özellikle devlet teşviklerinden yararlanılarak seracılığın geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Son olarak konuşmalarını yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “Yapılan çalışmalardan çok ümitli olduğunu Erzincan’ın tek vücut birliktelik mesajları vererek kalkınmada çok daha ilerilere gidileceğinden şüphem yok diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Haber Galeri