Mahalleliler Buluşuyor Final

Mahalleliler Buluşuyor Final

Erzincan Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen "Mahalleliler Buluşuyor" programına TBMM Başkanı Binali Yıldırım, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, AK Parti Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır ve birçok davetli katıldı.

Başbakan olarak gönüllerde kaldınız öyle kalacaksınız diyerek sözlerine başlayan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy programın açılış konuşmasında “Türkiye'nin son Başbakanı, Can Erzincan'ın medarı iftiharı, abimiz, gururumuz, herşeyimiz Erzincan'a Hoşgeldiniz. Sizleri aramızda görmekten çok büyük mutluluk duyuyoruz. Her gelişiniz Can Erzincan’a çok büyük bir heyecan katıyor. Sizlerin sayesinde Erzincan'ımız Erzincan oldu. Dört buçuk yılda Erzincan da sizlerin vermiş olduğunuz desteklerle altyapıyı tamamladık, üst yapıyı tamamladık ve son geldiğimiz noktada Can Erzincan’ımızı sizin sayenizde yaşanabilir, huzurlu, Kardeşliğin en üst seviyede yaşandığı bir il yapmayı başardık. Sizlere sonsuz teşekkür ediyoruz yol arkadaşınız dünya lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve sizlerin bizlere vermiş olduğu destek ve güvenle yolumuza devam ediyoruz Erzincan Sizin sayenizde kardeşliğin, birliğin, beraberliğin ve huzurun kenti olmuştur. Bize görev tevdi edildiği günden beri Can Erzincan'ın 26 Mahallesi'nde hiçbir ayrım yapmadan, hiçbir kardeşimize Alevi, Sünni, Kürt, Türk diyerek ayrım yapmadan kendi evlatlarımız gibi aynı bakış açısıyla hizmet ederek Can Erzincan'ın dört bir tarafını eşit hale getirdik. Hayırlı uğurlu olsun. Saygıdeğer Başbakanım şehrimizi onurlandırmanızdan dolayı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

Daha sonra konuşma yapan TBMM Başkanı  Binali Yıldırım, havanın soğuk olması nedeniyle vatandaşları fazla bekletmek istemediğini belirterek, "Konuşmalardan ziyade herhalde burada bir müzik programı var, birbirinden değerli sanatçılar var, onları dinlemeyi tercih edersiniz. Ne diyor arifler, üç şeyde hikmet vardır: Musa'nın asası, babanın kesesi, sözün kısası." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'un zaman zaman mahallelilerle bir araya gelerek program yaptığını, bu programların finaline kendisinin de katıldığını anlatarak, bu programlarla milletin kaynaştığını ifade etti.

Program Uğur Işılak, Erzincan Belediyesi Tandır Başı Ekibi ve yerel sanatçıların sahneleri ile devam etti.

Haber Galeri