Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
PİRİ SAMİ HZ. TÜRBE CAMİ HIZLA YÜKSELİYOR

Buradasınız: Haberler - Piri Sami Hz Türbe Cami Hızla Yükseliyor

1371 görüntülenme - Tarih: 13.05.2016    YAZDIR

Erzincan Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde şehrimizin manevi mimarlarından olan Terzibaba Hz. ile Pir-i Sami Hz. türbelerinin bulunduğu bölge inanç turizmine uygun hale getiriliyor.

 

Özellikle Cuma günleri ziyaretçi akınına uğrayan bölgede, eksikliği hissedilen bir cami inşa ediliyor. Erzincan Belediyesinin tahsis ettiği arsa üzerine Terzibaba Mezarlığını Koruma ve Geliştirme Derneği tarafından Selçuklu Mimarisi tarzında ve kesme taş kullanılarak yapılan cami bu sene sonunda hizmete açılacak.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy  “Piri Sami Hazretleri, onun talebeleri ve yolunu devam ettiren büyükler bu topraklarda yatıyorlar. Bu alan, bu türbeler her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bizler de bunun bilincinde olarak bu bölgeyi inanç merkezi haline getirmek adına bir çalışma başlattık. Pir-i Sami Hazretleri Türbesi önündeki bu cami dışında Terzibaba Mezarlığı bölgesinde de bir cami planlıyoruz. Bu hayır işlerinin yapılmasına vesile olan, emek harcayan herkese, özellikle caminin yapılmasını sağlayacak olan hayırseverlerimize teşekkür ederim” dedi

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR