Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN GENÇLİK MECLİSİNDEN KONFERANS

Buradasınız: Haberler - Erzincan Gençlik Meclisinden Konferans

929 görüntülenme - Tarih: 28.04.2016    YAZDIR

Necip Fazıl Kısakürek’in öğrencisi yazar ve araştırmacı Mustafa Yazgan 27 Nisan Çarşamba günü düzenlenen konferansla hemşerilerimizle bir araya geldi.

 

Erzincan Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Erzincan Üniversitesi Tarih Kulübü tarafından Gençlik Merkezinde düzenlenen programa Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkan Vekili Ertan Buyruk il protokolü ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

 

Programa Konuşmacı olarak katılan Mustafa Yazgan “Vahşi İttifak Karşısında Yükselen Türkiye”  isimli konferansında Ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlar ve Türkiye’nin buna karşı nasıl mücadele içinde olduğunu söyledi.  Mustafa Yazgan konuşmasını şöyle sürdürdü  “İkinci istiklâl savaşı başladı ama panikte değiliz elhamdülillah. Bugün ülkemiz kirli bir ittifakla karşı karşıya. Ülkemizde de bu ittifakın destekçileri var. Tüm bu kadar güce ve planlara rağmen neden biz hâlâ ümitvarız? Çünkü Allah’a inanıyoruz ve Allah’ın müjdesini biliyoruz. Onları gözümüzde büyütmeyelim. Biz de aslında çok şey söylüyoruz ama gerçekleştirmiyoruz. Onlar ise gerçekleştiriyor. Bizim kendi medeniyetimizi kurmamız gerekiyor. Kendi sinemamızı, filmimizi, senaryolarımızı oluşturmalıyız. Bize anlatılmaya, yutturulmaya çalışılan tüm yozlaşmış fikirlere karşı bunu başarmalıyız. Bunu yapacak içimizde birçok insan var” dedi.

 

Programın sonunda Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ve Erzincan Belediye Başkan Vekili Ertan Buyruk, Mustafa Yazgan’a Erzincan el işlemesi bakır tabak ve fincan takımı hediye ettiler.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR