Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ARITMA TESİSİ YENİLENİYOR

Buradasınız: Haberler - Arıtma Tesisi Yenileniyor

1375 görüntülenme - Tarih: 31.03.2016    YAZDIR

Erzincan Belediyesi, hali hazırda kullanılmakta olan Atık Su Tesisinin ihtiyacı karşılamaması üzerine tesisi genişletmek ve revize etmek için çalışmalara başladı. Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan tesis Ocak ayı sonunda hizmet vermeye başlayacak. Yenilenen tesiste günlük 45 Bin m³ su arıtılacak. 

 

"Atık Su Arıtma Tesisinin Rehabilitasyonu ve Genişletilmesi" çalışmalarının ardından çevre belediyelerinin de, kanalizasyon atıkları belediyemiz arıtma tesisine bağlanacak ve doğaya verilen zarar en aza indirilecek.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Mevcut arıtma tesisimiz artık ihtiyacı karşılayamayacak düzeyde. Bu problemi ortadan kaldırmak için hem arıtma tesisimizin hem de 20 km kanalizasyon hattı için gerekli müracaatımızı yaptık. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde başvurumuz kabul gördü ve geçen sene ihalesi gerçekleştirilerek çalışmalara başlandı. Bu yılsonunda tesisimiz 200 bin nüfusa hitap edecek şekilde revize edilerek hizmet vermeye başlayacak. Buraya gelen atık sular son teknolojiyle arıtılarak tertemiz bir su halinde Fırat havzasına aktarılacak” dedi.

Müşavir firma inşaat mühendisi Alperen Turak ise “1995 yılında faaliyet vermeye başlayan tesis ihtiyacı karşılayamıyor. Gerçekleştireceğimiz çalışmalar neticesinde 200 bin kişiye hitap edecek. Günlük 45 Bin m³ suyu arıtma kapasitesi olacak tesisimiz ocak sonunda tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR