Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
PİRİ SAMİ HAZRETLERİ TÜRBE CAMİSİ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Buradasınız: Haberler - Piri Sami Hazretleri Türbe Camisi Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

1069 görüntülenme - Tarih: 16.03.2016    YAZDIR

Pir- Sami Hazretleri Türbesi önünde yapımı planlanan Piri Sami Hazretleri Türbe Camisi Temel Atma töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti. Törene Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof Dr İlyas Çapoğlu, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve yöneticileri, Terzibaba Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, vakıf ve dernek yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Cami Projesi hakkında kısa bir bilgi veren Terzibaba Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uslunun konuşması ardından Erzincan Belediye Başkanı Cemaleettin Başsoy kürsüye geldi.

Konuşmasına besmele ve selam ile başlayan Başkan Başsoy, böylesine hayırlı işlere vesile olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Bu bölgeyi, Eski Erzincan Yerleşim Merkezi olarak yeniden canlandırmak istediklerini söyleyen Başsoy sözlerini şöyle sürdürdü:

Piri Sami Hazretleri, onun talebeleri ve yolunu devam ettiren büyükler bu topraklarda yatıyorlar. Bu alan, bu türbeler her yıl onbinlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bizler de bunun bilincinde olarak bu bölgeyi inanç merkezi haline getirmek adına bir çalışma başlattık. Pir-i Sami Hazretleri Türbesi önündeki bu cami dışında Terzibaba Mezarlığı bölgesinde de bir cami planlıyoruz. Bu hayır işlerinin yapılmasına vesile olan, emek harcayan herkese, özellikle caminin yapılmasını sağlayacak olan hayırseverlerimize teşekkür ederim.

Son olarak Erzincan Valisi Sayın Süleyman Kahraman kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Vali Kahraman konuşmasında “Piri Sami Hazretleri Türbesinin bulunduğu bölgede böyle bir cami yapılması bizleri mutlu etti. Burada bir ihtiyaç vardı. Sağolsun belediye başkanımız öncülük etti. Kendisine teşekkür ederiz. Dernek yöneticilerinden de Allah CC razı olsun. Bu cami Erzincan’a hayırlı olsun.” Dedi.

Ardından Müftü Vekili Harun Özkan’ın duaları eşliğinde kurban kesildi.

Törene katılan tüm hazirun birlikte temel atma törenini gerçekleştirdi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR