Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
YERALTI ÇÖP İSTASYONLARI KURULUYOR

Buradasınız: Haberler - Yeraltı Çöp İstasyonları Kuruluyor

1071 görüntülenme - Tarih: 14.03.2016    YAZDIR

Erzincan Belediyesi, daha hijyenik ve modern bir çöp toplama sistemi için, şehrimizde daha önceden belirlenen noktalara yeraltı çöp konteyneri yerleştiriyor.

Yeni sistemde, yer altına yerleştirilen her bir konteynerin 3 metreküp çöp alabildiğini belirten Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Bu sayede hem yer açısından tasarruf sağlanıyor. Hem de kullanılan sistemin sağlık açısından temiz ve hijyenik bir ortam oluşacak. Yeraltı çöp konteynerleri sisteminin iş yükünü de hafifletecek. Halen 100 adet yeraltı konteyneri kurmak üzere satın almamızı yaparak malzemeyi tedarik ettik. İhtiyaç halinde bu sayıyı peydrepey artıracağız. Keny genelinde çöp toplama sistemini de değiştiriyoruz. Bu kapsamda 9 bin adet plastik konteyner alımı yaptık. Artık poşetle çöp toplama sistemini terk ederek konteynerli sisteme geçiş yapmış olacağız. ” dedi

Yeraltı çöp konteynerlerinin toplanmasında özel araçların da kullanıldığını ifade eden Başsoy, araçların tamamen elektronik olduğunu ve sadece aracı kullanan şoförün kontrolünde olduğunu ifade etti.

Konteynerlerin ilk kurulumları Ordu Caddesi üzerinde gerçekleştirildi. 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR