Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞKAN BAŞSOY’DAN KADIN MECLİSİNE ZİYARET

Buradasınız: Haberler - Başkan Başsoy’dan Kadın Meclisine Ziyaret

884 görüntülenme - Tarih: 08.03.2016    YAZDIR

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebeti ile Erzincan Kadın Meclisini ziyaret etti.

Kadın Meclisi Başkanı Hatice Şahin ve Yönetim Kurulu Üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, Başkan Başsoy, Kadın Meclisi Başkanı nezdinde tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Gelişen ve sözde modernleşen toplumların, kadını bir meta haline getirdiğini ve özgür kadın imajı altında aslında kadını köleleştirdiğini vurgulayan Başsoy, Erzincan Belediyesi olarak ekonomik hürriyetini elinde bulunduran, eğitimli, kültürlü, manevi değerlerini yaşayan bir kadın imajı hayal ettiklerini ve bunun için çalıştıklarını söyledi. Erzincan Kadın Meclisi’nin de kurulması ve belediye ile işbirlikteliği konusunda gereken hassasiyeti gösterdiklerini sözlerine ekleyen Başsoy, Kadın Meclisi üyeleri ile bir süre sohbet etti.

Daha sonra söz alan Erzincan Kadın Meclisi Başkanı Hatice Şahin ise Başkan Başsoy’a nazik ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Şahin, Erzincan Belediyesinin meclislerine verdiği öneme ve desteğe vurgu yaparak, Başkan Başsoy’un kadınların dezavantajlı konumlarından kurtulmaları adına yürütülen çalışmalarını takdirle karşıladıklarını ifade etti.

Ziyarette Başkan Başsoy’a eşi Gülnaz Başsoy eşlik etti. Ziyaret esnasından Belediye Meclis Üyelerimiz Nermin Yıldırım ve Melahat Çalık ile bazı sivil toplum örgütleri temsilcileri de hazır bulundular.

Başsoy, gün içerisinde ise Erzincan Belediyesi Meslek Edindirme Kursiyerlerini, belediyenin bayan çalışanlarını ve şehrimizdeki bayan esnafları ziyaret ederek birer karanfil takdim etti ve kadınlar gününü kutladı.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR