Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ESNAF BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Buradasınız: Haberler - Esnaf Buluşmaları Devam Ediyor

942 görüntülenme - Tarih: 04.03.2016    YAZDIR

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, düzenlediği çeşitli programlarla ve gerçekleştirdiği ziyaretlerle esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

 

Son olarak Murat İşhanı esnafı ile bir araya gelerek, esnafların sorunlarını dinleyen Başkan Başsoy onlara çözüm önerilerinde bulundu.

 

04 Mart Cuma günü gerçekleştirilen toplantıda Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy' a Başkan Yardımcıları Halit Mutlu, Sami Mollaoğulları ve Belediye Başkan Danışmanı Seyfullah Kaban eşlik etti. Yaklaşık bir saat süren toplantıda belediye çalışmalarını esnafa anlatan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, ayrıca esnafa Hocabey ve Kızılay mahallerinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgiler verdi.

Göreve geldikleri günden itibaren şehrin önem arz eden sorunlarının çözümü için çalıştıklarını belirten Başkan Başsoy “Şehirde yaklaşık 10 yıldır Cansuyu projesinin yüzde 95’lik dilimini tamamladık. İkinci önceliğimiz yolların ve kaldırımların imalatı yönünde oldu. Bu noktada şu anda alt yapısı biten sokaklarda, caddelerde ve mahallelerimizde çalışmalarımızı tamamladık. Cansuyu projesi ile birlikte içme suyu sorununu 2065’e kadar çözebilmek için bu projeye entegre olan Aksu deresinden getirilecek yeni bir içme suyu tedarikine başladık. Bununla ilgili 1.5 yıldır çalışmalarımız devam ediyordu, şu anda son aşamaya geldi. Bu sene içerisinde proje ihalesi yapılacak. İki noktada elektrik de elde edeceğimiz bu projeyle belediyemiz yaklaşık 5 Milyon TL kar edecek. Ayrıca gerçekleştirmeyi planladığımız tramvay projesiyle üniversite ve şehir arasında ki ulaşım problemini ortadan kaldıracağız. Bunun yadında Yeşil alan çalışmalarımız devam ediyor, Vasgirt Deresi ile Geçit Deresi Rekreasyon projeleri ve kent merkezinde inşa edeceğimiz yeni parklar ile kişi başına düşen yeşil alan miktarı 3 m2 daha artıracağız. Bu sene sonunda yeni arıtma tesisimizde hayata geçiriyoruz. Gerçekleştireceğimiz projelerle kentimiz daha da yaşanılabilir bir kent olacaktır. Yeter ki biz bir olalım diri olalım hep beraber Erzincan hep beraber Türkiye olalım…” şeklinde konuştu.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR