Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
TÜRKİYE BEYAZAY DERNEĞİ GENEL BAŞKANI LOKMAN AYVA’DAN BAŞKAN BAŞSOY’A ZİYARET

Buradasınız: Haberler - Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva’dan Başkan Başsoy’a Ziyaret

916 görüntülenme - Tarih: 11.02.2016    YAZDIR

Cumhurbaşkanlığının himayesinde Gençlik ve Spor bakanlığı ile Türkiye Beyazay Derneği tarafından yürütülen “Aşmak İçin Hareket Projesi” kapsamında Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı 24 dönem İstanbul milletvekili Lokman Ayva,  Beyazay Derneği Erzincan Şubesi Başkanı Yunus Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’u makamında ziyaret ettiler.

12 Şubat Cuma günü gerçekleşen ziyarette bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Dünya nüfusunun %10’unu engelliler teşkil etmektedir. Önemli olan engelsiz bir ülke haline gelmektir. Engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek ve tüm hizmetlerden eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, çağdaş toplum ve çağdaş devlet olmanın en önemli göstergelerinden biridir. Biz Erzincan Belediyesi olarak birçok ilke imza attık. Engellilere uyumlu kaldırım rampalarından, otobüslere, ücretsiz toplu taşımadan, her arayana anında hizmet veren engelli nakil aracına, engelsiz şehir ve engelsiz kurum çalışmalarından, vergi ve su ücretlerinde indirime kadar birçok çalışma ile engellilerin hayatlarını kolaylaştırma çabası içerisindeyiz”  dedi.

 

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı 24 dönem İstanbul milletvekili Lokman Ayva ise “Engelli ve engelsiz bireyler düzenlenecek etkinlikler ile bir araya getirilmesi planlanmakta ve spor yapmaları sağlanarak engelli bireylere hareketlilik oyun ve spor aktiviteleriyle oluşturulmuş spor eğitim programı uygulanacaktır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Başsoy konuklarına işlemeli bakır fincan takımı hediye etti.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR