Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERGAN ULUSLARARASI DAĞ KAYAĞI YARIŞMASI START ALIYOR

Buradasınız: Haberler - Ergan Uluslararası Dağ Kayağı Yarışması Start Alıyor

1230 görüntülenme - Tarih: 04.02.2016    YAZDIR

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY, Ergan Uluslararası Dağ Kayağı Yarışması hakkında bir basın açıklaması yaptı.

5 Şubat Cuma günü Erzincan Belediyesi başkanlık makamında gerçekleştirilen basın açıklamasına Erzincan Dağcılık Kayakçılık İhtisas Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Aytekin SANALAN'da katıldı.

 

Başkan Başsoy Açıklamasında şunlara yer verdi:

Ergan Dağı, şehrimizin turizm potansiyeli adına önemli bir yere sahip. Bu tür organizasyonlar, hem Ergan Dağı, hem ilimiz adına önemli fırsatlardır.  Erzincan’da dağ kayağı alanında profesyonel uzman bir ekip faaliyet gösteriyor. Bu ekibin çabaları ile 2013 yılında ülkemizde ilk defa uluslararası bir dağ kayağı şampiyonası yapılmıştı. Bu yıl da yurt içinden ve yurt dışından 35 sporcunun katıldığı bir şampiyonaya ev sahipliği yapıyoruz. Şampiyına, Erzincan Valiliği, belediyemiz ve Erzincan Üniversitesinin işbirliği ile Erzincan Dağcılık Kayakçılık İhtisas Kulübü organizasyonunda gerçekleşiyor. Bizim tek amacımız tek gayemiz Erzincan'ın ekonomik yönden kalkınmasıdır. Kış sporları başlı başına spordan öte illerin, ilçelerin, beldelerin kalkınmasına ekonomik bir güç haline geldi. Düzenlenecek olan Ergan uluslararası Dağ Kayağı yarışmasına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve yarışmanın kazasız olmasını diliyorum."dedi. 

Daha sonra bir açıklama yapan EDKİK Yönetim Kurulu Üyesi Aytekin Sanalan da şampiyonaya verdikleri destekten dolayı belediye başkanımıza teşekkür etti. Sanalan yarışma hakkında teknik bilgiler de verdi.

Şampiyonanın finali, 6 Şubat günü Ergan Dağında gerçekleşecek. 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR