Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞKAN BAŞSOY, ESNAFLARIN SORUNLARINI YERİNDE DİNLİYOR

Buradasınız: Haberler - Başkan Başsoy, Esnafların Sorunlarını Yerinde Dinliyor

905 görüntülenme - Tarih: 18.12.2015    YAZDIR

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, düzenlediği çeşitli programlarla ve gerçekleştirdiği ziyaretlerle esnaflar ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Başkan Başsoy, son olarak Vakıflar Çarşısı esnafı ile biraya gelerek, esnafların sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerinde bulundu.

            Vakıflar Çarşısı esnafıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'a Başkan Yardımcıları Karabey Atıcı, Sami Mollaoğulları ve Halit Mutlu eşlik etti. Yaklaşık bir saat süren toplantıda belediye çalışmalarını esnafa anlatan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, ayrıca esnaflara Dörtyol mevkisinde uygulanacak olan yayalaştırma projeleri hakkında bilgiler verdi.

            Göreve geldikleri günden itibaren şehrin önem arz eden sorunlarının çözümü için çalışacaklarını belirten Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Dörtyol mevkisinde yapılacak olan yayalaştırma çalışmaları hakkında bilgiler sundu. Başkan Başsoy konuşmasında; “Yürütülen projeler var. Başlatacağımız ve ileriye dönük uzun vadedeki projelerimiz var. Seçim beyannamemizde 24 projemiz vardı ve bunların yüzde 50’sini tamamladık. Şehirde yaklaşık 10 yıldır Cansuyu projesi yürütülüyor. Belediye Başkanımız Mehmet Buyruk, bir kısmı da Yüksel Çakır döneminde devam etti. Devlette devamlılık esas olduğundan dolayı bu görevi biz devir aldık ve projenin yüzde 85’lik dilimi tamamladık. 20 yıldır şehrimizde asfalt çalışması yapılmamıştı. Yamalar onarılıyordu. Önceliğimiz yolların ve kaldırımların imalatı yönünde oldu. Bu noktada şuanda alt yası biten sokaklarda, caddeler de ve mahallelerimizde çalışmalarımızı yaptık. Cansuyu projesi ile birlikte içme suyu sorununu 2023 ve 2071’e çözebilmek için bu projeye entegre olan Aksu deresinden getirilecek yeni bir içme suyu tedarikine başladık. Bununla ilgili 1.5 yıldır çalışmalarımız devam ediyordu, şuanda son aşamaya geldi. Dün itibariyle Aksu deresinden Erzincan’a içme suyu ve elektrik enerjisi sağlayacak 170 milyon lira değerindeki projenin de Allah nasip ederse planlaması yapıldı. 2016 yılında proje ihalesi yapılacak ve 2019 yılı sonuna kadar da bu proje büyük ihtimalle tamamlanmış olacak. Hayata geçireceğimiz projelerle kentimiz daha da yaşanılabilir bir kent olacaktır. Yeter ki biz bir olalım diri olalım hep beraber Erzincan hep beraber Türkiye olalım…” şeklinde konuştu.

            Esnaf toplantısının sonunda, esnafların sorunları  dinlenerek, çözüm önerileri noktasında fikir alış verişinde bulunuldu.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR