Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN KENT KONSEYİ 3. OLAĞAN KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Buradasınız: Haberler - Erzincan Kent Konseyi 3 Olağan Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

1090 görüntülenme - Tarih: 17.12.2015    YAZDIR

Erzincan Kent Konseyinin 3.Olağan Genel Kurul Toplantısı Erzincan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

18 Aralık Cuma günü akşam saatlerinde gerçekleştirilen toplantıya Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Üniversitesi Rektörü İlyas Çapoğlu, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Sami Mollaoğulları, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, Erzincan Kent Konseyi Başkanı Mehmet Buyruk Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi Parti temsilcileri ve kanaat önderleri  katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Erzincan Kent Konseyi Başkanı Mehmet Buyruk Kent Konseyi’nin 2015 yılı faaliyet raporunu katılımcılarla paylaştı.

Kent Konseyi’nin amacının kamu tarafından gerçekleştirilen yatırımlara yardımcı olmak olduğunu belirten Erzincan Kent Konseyi Başkanı Mehmet Buyruk, şehrimizde hemşehrilik bilinciyle çalışmalar gerçekleştirilerek kentimizin ekonomisine katkı sağlanması gerektiğini söyledi.

Daha sonra bir konuşma yapan Erzincan Üniversitesi Rektörü İlyas Çapoğlu “ Bu şehirde yaşayan herkesbu kentin kalkınması adına elinden geleni yapmalıdır. Erzincan birçok bakımdan önemli kaynakları olan bir şehirdir. Bu kaynakları iyi kullanarak şehrimizi ekonomik bakımdan bulunduğu konumdan daha üst seviyelere çıkarmalıyız” dedi.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise “Bir araya gelerek gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde şehrimizde çok güzel şeyler oluyor. Ancak Şehrimiz aradan uzun yıllar geçmesine rağmen hala depremle anılıyor. Hâlbuki bu kent markalarıyla turizmle anılmalı. Bunun için her şey mevcut. El birliğiyle kentimizi mevcut durumdan daha iyi yerlere getirebilmek için çalışmalıyız” dedi.

Konuşmaların ardından Erzincan Belediyesi tarafından düzenlenen Meslek Edindirme Kursları, yine Erzincan Belediyesi tarafından hazırlanan ve geçtiğimiz günlerde ödüle layık görülen Geleceğiniz Parmaklarınızın Ucunda 3 projesi ile ERKAD’ın gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında kısa bilgiler verilmesiyle devam eden program görüş, istek ve önerilerin sunulmasıyla son buldu.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR