Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
KENT MODERN BİR ARITMA TESİSİNE KAVUŞUYOR

Buradasınız: Haberler - Kent Modern Bir Arıtma Tesisine Kavuşuyor

1002 görüntülenme - Tarih: 13.11.2015    YAZDIR

Erzincan'ın 292 kilometrelik içme suyu şebekesinin tamamının yenilenmesi dışında atık su arıtma tesisinin yenilenmesi ve 20 Km’lik kanalizasyon şebekesi inşası işlerini kapsayan Cansuyu Projesinde 2. Etap başladı.

 

 “Katı Atık Tesisi” ve "Atık Su Arıtma Tesisinin Rehabilitasyonu ve Genişletilmesi" çalışmalarının ardından çevre belediyelerinin de kanalizasyon atıkları belediyemiz arıtma tesisine bağlanacak ve doğaya verilen zarar en aza indirilecek.

 

Yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeyi ziyaret eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy  "Gelecek nesillere daha sağlıklı ve daha temiz bir çevre bırakma gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda çevresel yatırımlara çok önem veriyoruz. Erzincan her şeyin en iyisine en güzeline layıktır. Gerçekleştireceğimiz bu yatırım ile çevre belediye ve köylerin atık sularını da arıtarak doğaya verdiğimiz zararı en aza indireceğiz. Cansuyu projesi 2. Etap çalışmaları kapsamında yürütülen  Arıtma Tesisi Yenileme Çalışmalarına başladık. Projenin yaklaşık değeri 24 milyon TL. dir. Tabi sadece arıtma tesisinin yenilenmesi değil, kent genelinde ihtiyaç duyulan bölgelerde kanalizasyon yenileme çalışmamız da bu kapsamda devam ediyor.” Dedi.

Ziyarette Başkan Başsoy’a Belediye Başkan Yardımcısı Sami Mollaoğulları  eşlik etti.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR