Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
GELENEKSEL CUMHURİYET KOŞUSU YAPILDI

Buradasınız: Haberler - Geleneksel Cumhuriyet Koşusu Yapıldı

622 görüntülenme - Tarih: 27.10.2015    YAZDIR

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümü etkinlikleri kapsamında şehrimizde Cumhuriyet koşusu yapıldı.

 

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Erzincan Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyet Koşusunda yaklaşık 100 sporcu yarıştı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Cumhuriyet Koşusu Minik kızlar, minik erkekler, küçük kızlar, küçük erkekler, yıldız kızlar, yıldız erkekler, genç erkekler, genç kızlar üzere toplam 8 kategoride gerçekleşti. Erzincan Belediyesi önünden start vermesi ile başlayan Cumhuriyet Koşusu Saat Kulesi önünde sona erdi.

 

Tüm sporcuların varış çizgisine ulaşmasının ardından saat kulesi önünde dereceye giren sporculara düzenlenen tören ile madalyaları ve hediyeleri verildi.

 

Törene Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Vali Yardımcısı Fatih, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Çankaya, sporcular ve antrenörleri katıldı.

 

Protokol üyeleri, ödül törenin ardından Erzincan Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından Erzincan Üniversitesi Rektörlük Sanat Galerisinde, Atatürk ve Cumhuriyet konulu kitap ve resim sergisinin açılışını gerçekleştirdiler.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR