Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN BELEDİYESİ MUHARREM AYI NEDENİYLE AŞURE DAĞITTI

Buradasınız: Haberler - Erzincan Belediyesi Muharrem Ayı Nedeniyle Aşure Dağıttı

877 görüntülenme - Tarih: 26.10.2015    YAZDIR

Erzincan Belediyesi, 27 Ekim Salı günü Kültür Evi arkasında düzenlenen programla hemşehrilerimize aşure ikramında bulundu.

 

Programa Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Oğuz Dik, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Erzincan Milletvekili adayları, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi Başkanı Sağdık Düzgün, kanaat önderleri   protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Yavuz Karabayır ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi Başkanı Sağdık Düzgün’ün konuşmalarının ardından kürsüye gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy " Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem Ayı, tarihimizde birçok önemli olaya sahne olmuştur. Bu olayların en üzüntülü ve hazin olanı, iki cihan serveri peygamberimizin (sav) sevgili torunu ve ehlibeytinin acı içerisinde, çile içerisinde şehit edilmesidir. Üzerinden 14 asır geçmiş olsa bile dün yaşanmış gibi yüreğimizi sızlatan bu hazin olayı her Muharrem ayında tekrar yaşıyoruz. Bugün aşımızı aşk ile paylaşmak, için buradayız. O yüce peygamberin soyu, ehlibeytin sevdalıları olarak buradayız. Birliğimizin ve beraberliğimizin daim olması dileğimle, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyor, hepinizi muhabbetle selamlıyorum" dedi.

Kültür Evi arkasında kurulan stantlarda Başkan Başsoy ve protokol üyeleri tarafından yüzlerce kişiye kendi elleriyle aşure dağıtıldı.

Programda Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, dernek başkanlarına Belediye Meslek Edindirme Kurslarında yapılan tabloları hediye etti.

 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR