Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
İTFAİYE BİNAMIZ YENİLENİYOR.

Buradasınız: Haberler - İtfaiye Binamız Yenileniyor

1065 görüntülenme - Tarih: 25.10.2015    YAZDIR

Erzincan Belediyesi şehrimizde yangın, doğal afet gibi yaşanılacak olumsuzluklara anında müdahale edebileceği, çağın gereksinimlerine cevap verebilecek modern bir itfaiye binası için çalışmalara başladı.

Fatih Mahallesi, Kızılay Afet Koordinasyon Merkezi’nin yanına yapılması planlanan Yeni İtfaiye Binası ihale aşamasında. Projenin 2016 yılında tamamlanması planlanıyor.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un 24 projesinden biri olan İtfaiye Binasının Yenilenmesi Projesi için 3 Kasım Salı günü ihale yapılacak.

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Bir şehrin gelişmesi ve kalkınması için öncelikle alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanması gerekmektedir. Biz bu problemi büyük ölçüde hallettik. Şimdi ise daha büyük projelere imza atmaya hazırlanıyoruz. Buna itfaiye ve Kesim Evinden başlıyoruz. Hali hazırda hizmet veren İtfaiye binamız yıpranmış ve çağın çok gerisinde. Şehrimize yakışır modern bir itfaiye merkezi ve yeni bir Kesimevi’ni mümkün olan en kısa sürede inşa ederek hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız ” dedi.   

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR