Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ASFALT ŞİMDİ DE CUMHURİYET MAHALLESİNDE

Buradasınız: Haberler - Asfalt Şimdi De Cumhuriyet Mahallesinde

985 görüntülenme - Tarih: 13.10.2015    YAZDIR

Erzincan Belediyesi asfalt kaplama çalışmalarına Cumhuriyet mahallesinde başladı. Tüm mahallenin 1 ay içerisinde asfaltlanması planlanıyor.

Erzincan Belediyesi, kentin en önemli problemi olan ve yıllardır hemşehrilerimiz tarafından en büyük eksiklik olarak ifade edilen, yol ve kaldırımlardaki problemleri çözmek üzere çalışmalara devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda mahallede bütün kaldırımların yenilenmesi için yürütülen çalışmaların tamamlanması akabinde, asfaltlama çalışmaları başladı. Mahallenin tamamında kaldırım ve asfalt çalışmaları için yaklaşık 4,5 milyon TL’lik bir projenin yürütüldüğünü ifade eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kentte 550 gün gibi kısa bir sürede 15 mahalleyi asfaltladıklarını belirtti.

Başsoy açıklamasını şöyle sürdürdü: “Çalışmalarımızı belli bir program çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Şehrimizde hizmet girmemiş mahalle ve sokak bırakmamakta kararlıyız. Çok kısa bir sürede rekor seviyede altyapı, asfalt ve kilit parke kapama çalışması gerçekleştirdik. 20 yıla aşkın süredir hizmet girmemiş mahalle ve sokaklarımız bulunuyordu. Planlı ve programlı bir şekilde tüm hemşehrilerimize ulaştık. Çalışmalarımız Mimar Sinan ve Cumhuriyet mahallelerinde devam ediyor. Amacımız çalışma sezonu kapanmadan bu iki mahallelerinde asfalt kaplama çalışmalarını tamamlamak. Son 550 günde 850 bin m2 asfalt çalışması ve 250 Bin m2 kaldırım çalışması yürüttük. 2016 yılı sonunda şehirde asfalt ve kaldırım problemi olan sokak kalmayacak.” Dedi. 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR