Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ENGELLİ GENÇLER BİR GÜNLÜĞÜNE TEMSİLİ ASKERLİK YAPTILAR

Buradasınız: Haberler - Engelli Gençler Bir Günlüğüne Temsili Askerlik Yaptılar

2996 görüntülenme - Tarih: 12.05.2014    YAZDIR

Sabah saatlerinde, İl Jandarma alay Komutanlığına gelen 24 engelli genç kayıt yaptırıp üniformalarını giyindiler. Kışlanın tanıtılmasının ardından, selam ve yürüyüş eğitimi alan engelliler, öğlen düzenlenen törenle hep birlikte yemin ettiler.

Engelli gençlerin ailelerinin de katıldığı yemin törenine, Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 59'ncu Topçu er eğitim Tugayı Komutanı Tuğg. Mustafa Kaya, İl Jandarma alay Komutanı J. Alb. Nuh Köroğlu, askeri personel ve eşleri katıldı.

Törende konuşan Karargâh ve Bağlı Birlik Komutan Yardımcısı J. Alb. Dündar Aydın "Ülkemizde askerlik; vatan borcu, vatan hizmeti olarak her ne kadar Anayasamızın bir yükümlülüğü olsa da her Türk genci ve ailesi bu hizmeti bir gurur, onur kabul etmekte, büyük bir sevinç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına bir bayram coşkusu içerisinde gelmekte ve ailelerde göndermektedir. Şu an burada icra edilen yemin töreni Türk mazisi kadar şanlı bir geçmişe sahip olan ordumuzun tarihten beri, yaşattığı en kutsal ve en anlamlı günlerindendir." Dedi.

Konuşmaların ardından, temsili askerlik görevini başarılı bir şekilde tamamlayan 24 engelli gencimize, Vali Abdurrahman Akdemir ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR