Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞSOY: EKŞİSU MESİRE ALANI TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL MESİRE ALANLARINDAN BİRİ OLACAK

Buradasınız: Haberler - Başsoy: Ekşisu Mesire Alanı Türkiye’nin En Güzel Mesire Alanlarından Biri Olacak

1181 görüntülenme - Tarih: 27.08.2015    YAZDIR

Ekşisu bölgesinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Sütotu rekreasyon alanında yürütülen çalışmalara paralel olarak mesire alanında da çeşitli tadilat ve ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ayrıca Bölgede yeni yürüyüş yolları ve seyir terasları ile seyir köprüleri inşa edildi. Şimdide çevre düzenlemesi gerçekleştiriliyor.

 

Gerçekleştirilen çalışmalar ile Ekşisu mesire alanının Türkiye’nin en güzel mesire alanlarından biri olacağını belirten Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “180 bin m2 alana sahip olan Ekşisu mesire alanında yürütülen çalışmaların en kısa sürede tamamlayacağız. Mesire alanında bulunan ve Ekşisu bölgesine hayat veren havuzun ve yakınında bulunan göletin suyunu tahliye ederek iş makineleriyle temizliğini gerçekleştirdik. Ayrıca bölgede 40 bin m2’lik yeni mesire alanını kullanıma hazır hale getirdik. Bu alanda 750 araçlık 10 bin m2 alana kurulu bir de otopark hizmete sunuyoruz. Ekşisu bölgesinde yapılan bu köklü çalışmalar dışında duvarların ve yolların yenilenmesi gibi detay çalışmalar da yürüttük. Şimdide çevre düzenlemesini gerçekleştiriyoruz. Gece gündüz çalışarak bu özel bölgemizi daha güzel bir hale getirmek için gayret gösteren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim " dedi.

 

27 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen incelemelerde Başkan Başsoy’a Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı eşlik etti.

 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR