Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ESNAF BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR.

Buradasınız: Haberler - Esnaf Buluşmaları Devam Ediyor

1072 görüntülenme - Tarih: 20.08.2015    YAZDIR

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy düzenlediği çeşitli programlarla ve gerçekleştirdiği ziyaretlerle hemşerilerimizle buluşmaya devam ediyor.

 

21 Ağustos Cuma günü sabah saatlerinde Alparslan Türkeş İş Merkezi esnafıyla bir araya gelen Başkan Başsoy'a Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı ve Belediye Başkan Danışmanı Seyfullah Kaban eşlik etti.

 

Yaklaşık iki saat süren toplantıda belediye çalışmalarını Alparslan Türkeş İş Merkezi esnafına anlatan Başkan Başsoy, onların talep ve önerilerini dinledi.

 

Daha sonra bir konuşma yapan Başkan Başsoy "Göreve geldiğimiz günden itibaren çalışmalarımızı aciliyet acz eden konulara öncelik vererek gerçekleştirdik. Bir şehrimizin en önemli problemi Cansuyu projesiydi. Su varsa hayat vardır. Yedi yıl önce başlatılan proje %3’lar civarındaydı. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde %90’lara çıkardık. Projenin sona yaklaşmasıyla beraber yol ve kaldırım problemini de hızla çözüyoruz Ekim ayından itibaren şehrimizde %70 oranında tamamlanmış olacak. İkinci önceliğimiz doğal gaz problemiydi. Bu problemi de ortadan kaldırdık. Şehrimiz gerek ulaşım gerek sağlık gerekse yaşam şartları açısından Türkiye’nin en yaşanılabilir kentleri arasındadır. Ancak bunları yeterli bulmuyoruz. Hayata geçireceğimiz projelerle kentimiz daha da yaşanılabilir bir kent olacaktır. Yeter ki biz bir olalım diri olalım hep beraber Erzincan hep beraber Türkiye olalım "dedi.

 

Son zamanlarda ülkemizde yaşanan terör olaylarına da değinen başkan Başsoy                                                          “Terörle mücadele konusunda son 10 yılda çok büyük mesafeler kat ettik. Ancak ülkemizdeki barış ve huzur ortamından rahatsız olan güçler yine haince planlar kurarak askerimizi polisimizi şehit ediyor. Ben bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Vatandaşlarımız yaşanan bu olaylar karşısında metanetini korumalı ve sağduyulu olmalıdır.” dedi

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR