Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
KADIN ÇİFTÇİLER SERTİFİKALARINI DÜZENLENEN TÖRENLE ALDILAR

Buradasınız: Haberler - Kadın Çiftçiler Sertifikalarını Düzenlenen Törenle Aldılar

866 görüntülenme - Tarih: 17.08.2015    YAZDIR

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttükleri "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle buluşuyor" projesinin sertifika törenine katıldı.

Kaliteli ve verimli üretim için, tarımsal yeniliklerin kadın çiftçiler aracılığıyla yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturulmasının amaçlandığın projede 58 kursiyere sertifikaları düzenlenen programla dağıtıldı.

18 Ağustos Salı günü gerçekleştirilen programa Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, Tarım İl Müdürü Sırrı Yılmaz, Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdür Vekili Hakan Murat Ünlü, protokol üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Bir cm toprak milyonlarca yılda oluşuyor. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli varlığımız toprağımızdır. Ancak bizler toprağı fazla sulamayla, Fenni gübrelerle öldürüyoruz. Tarım arazilerini korunması ve değerinin bilinmesi gerekiyor. Bunun içinde eskiden olduğu gibi organik tarım yapılmalı. Bayan kardeşlerimizin bu işe el atması beni çok mutlu etti.Bu sayede  toprağımız daha verimli ve bereketli hale gelecektir.  Ben bu eğitimlerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Program protokol üyelerinin kursiyerlere sertifikalarını verilmesiyle sonlandı.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR