Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
MEHTERE YOĞUN İLGİ

Buradasınız: Haberler - Mehtere Yoğun İlgi

1153 görüntülenme - Tarih: 12.07.2015    YAZDIR

Erzincan Belediyesi tarafından düzenlenen ve Ramazan ayı boyunca devam edecek olan Ramazan Akşamları programı hemşehrilerimizden yoğun ilgi görüyor. Belediye Kültür Evi arkasında gerçekleştirilen programlarda mehter yine coşturdu.10Temmuz Cuma günü gerçekleştirilen programa Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Belediye yöneticileri ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

 

Erzincan Belediyesi Mehter Takımı konserinin gerçekleştirildiği gecede bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy "Göreve geldiğimiz günden itibaren sizlerin istek ve önerileri doğrultusunda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Belediyelerin görevleri yalnızca yol ve kaldırım yapmak değil, örf ve adetlerimizi gelecek nesillere aktarmak olduğunu düşünüyorum. Bu doğrultuda günlük yaptığımız görevlerin yanında kültürel faaliyetlere de hız verdik. Mehter Takımı’nın yanında Halk Oyunları ekibini ve Şehir Tiyatrolarını faaliyete geçirdik. 11 ayın Sultanını idrak ediyoruz. Bu ayın hürmetine Rabbime tüm dünyada akan kanı durdurması için dua ediyorum.” Dedi

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise Ramazan Ayı boyunca devam eden bu programlardan dolayı Başkan Başsoy ve ekibine teşekkür etti.

 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR