Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞBAĞLAR’DA ŞEHİT EDİLEN HEMŞEHRİLERİMİZ TÖRENLE ANILDI.

Buradasınız: Haberler - Başbağlar’da Şehit Edilen Hemşehrilerimiz Törenle Anıldı

970 görüntülenme - Tarih: 05.07.2015    YAZDIR

 Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 tarihinde teröristlerce şehit edilen 33 vatandaşımız törenle anıldı. Başbağlar köyünde düzenlenen anma törenine Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali YıldırımAk Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet muş, Erzincan AK Parti Milletvekili Talha Erol Durmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,CHP Milletvekili Erdoğan Özyalçın Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kamu ve kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarını ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

5 Temmuz Pazar günü düzenlenen törende bir açıklama yapan Erzincan Belediye BaşkanıCemalettin Başsoy “ Bundan 22 yıl önce gerçekleştirilen menfur katliamın acısını yüreğimizde taşıyoruz. Bu olay tarihe kara bir sayfa, kara bir gün olarak geçmiştir. İnsani hiçbir açıklaması olmayan ideolojiler, 33 masum vatandaşımızın canına kıyarak, terörün en aşağılık yüzünü Başbağlar’da sergilemişlerdir.

Türk Milleti çok büyüktür ve büyük milletimiz, vatanın bağrına gömdüğü şehitlerden aldığı manevi güçle, hainlerin karşısında daha dik ve daha güçlü ayakta durmaktadır. Biz memleketimizin her karışının bedelini canımızla ödemişiz.

Bütün bunların akabinde son olarak menfur hadisenin mağdurlarına sabır, kaybettiğimiz canlara ise Cenab-ı Hak’tan rahmet temenni ediyorum.

Cenabı Hak, bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise “5 Temmuz 1993 yılında burada bu köyde akşam namazından çıkan 33 hemşehrimizi kalleşçe hunharca katleden PKK kanlı terör örgütünü bir kez daha buradan lanetliyorum.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR