Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
MAHALLELİLER BULUŞUYOR PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR.

Buradasınız: Haberler - Mahalleliler Buluşuyor Programları Devam Ediyor

1174 görüntülenme - Tarih: 29.05.2015    YAZDIR

Erzincan Belediyesi tarafından düzenlenen ve yaz ayları boyunca her hafta bir mahalle olmak üzere bütün mahallerde gerçekleştirilecek olan Mahalleliler Buluşuyor isimli program bu hafta Yunus Emre mahallesindeyedi.

29 Mayıs Cuma günü düzenlenen programına Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Siyasiler, Erzincan Milletvekili adayları ve Yunus Emre mahallesi sakinleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy şunları söyledi, “Bu yıl, yol ve kaldırım kaplamalarına 30 milyonluk bütçe ayırdık. Şehir genelinde 148 km uzunluğunda kaldırım imalatı, 100 km de yol kaplama çalışması gerçekleştireceğiz. Bu senede dokuz mahallede asfalt ve kaldırım çalışması yürüteceğiz. İnönü Mahallesinde ve Yeni mahalde çalışmalarımızı tamamladık. Diğer mahallelerde de en kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayacağız.

Tabi ki çalışmalarımız asfalt ve kaldırımla sınırlı değil bunun yanında yeni bir itfaiye binasının yapılması için hazırlıklarımızı tamamladık, 20 km ye yakın kanalizasyon hattı ve arıtma tesislerinin hazırlıklarını tamamladık. Ekşisu Bölgesindeki çalışmalarımız görülmeye değer. Bu alanı bir gidip görün. Ayrıca bisiklet yolu çalışmamız, otomatik sulama çalışmalarımız devam ediyor. Ekşisu bölgesinde bulunan kaplıcaları ise yenileme çalışmalarına başladık.” Dedi.

Gerçekleştirmiş olduğumuz bu etkinlik her hafta bir mahallemizde olmak üzere devam edecek. Etkinliğe katılım gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyor hayırlı geceler diliyorum” dedi.

Daha sonra Erzincan Valisi Süleyman Kahraman yaptığı konuşmada, Erzincan Belediyesine bu tür kültürel ve sosyal etkinliklerinden dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından program Halk oyunları, Mehteran gösterileri ve Halk müziği dinletisi ile devam etti. Katılan her çocuğa futbol topu hediye edildi ve 6 adet bisiklet çekilişle sahibini buldu.

Erzincan Belediyesi bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için şehrin çeşitli noktalarında 20 Km bisiklet yolu inşa etti. Belediye ilerleyen zamanlarda çocuklarımıza 10 bin adet bisiklet dağıtmayı hedefliyor.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR