Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
BAŞSOY: BU SENE DOKUZ MAHALLEMİZDE KALDIRIM VE ASFALT ÇALIŞMALARINI TAMAMLAYACAĞIZ

Buradasınız: Haberler - Başsoy: Bu Sene Dokuz Mahallemizde Kaldırım Ve Asfalt Çalışmalarını Tamamlayacağız

1097 görüntülenme - Tarih: 19.05.2015    YAZDIR

 

Bu yıl, yol ve kaldırım kaplamalarına 30 milyonluk bütçe ayıran Erzincan Belediyesi, ana arterler öncelikli olmak üzere 9 mahallede toplam 148 km uzunluğunda kaldırım imalatı, 100 km de yol kaplama çalışması gerçekleştirecek.

Mayıs ayı içerisinde Kent sakinlerinin mağdur olmaması için önceliği ana arterlere vermek kaydı ile şehir genelinde birçok noktada aynı anda asfaltlama çalışmalarını başlatan Erzincan Belediyesi bu yıl asfalt problemini büyük oranda çözmeyi hedefliyor. Bu hedeflere ulaşabilmek için çalışmalarını aralıksız sürdüren Erzincan Belediyesi Yeni Mahalle ve İnönü Mahallesinde aynı anda asfalt kaplama çalışması yürütüyor.

Bu sene dokuz mahallemizde kaldırım ve asfalt çalışmalarını tamamlanacağını söyleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Üç mahallenin ihalesini gerçekleştirdik. Çalışmalarımız Mimar Sinan, İnönü ve Aslanlı mahallelerinden başlayacak. Bu mahallelerde çalışmalarımızı tamamladıktan sonra diğer mahallerde de çalışmalarımız devam edecek. Geçen yıl söz verdiğimiz cadde ve sokaklarda çalışmalarımızı tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Bu senede dokuz mahallede asfalt ve kaldırım çalışmalarını tamamlayacağız. Başkaları konuşur biz yaparız. Tabi ki çalışmalarımız asfalt ve kaldırımla sınırlı değil bunun yanında yeni bir itfaiye binasının yapılması için hazırlıklarımızı tamamladık, 20 km ye yakın kanalizasyon hattı ve arıtma tesislerinin hazırlıklarını tamamladık. Ekşisu Bölgesindeki çalışmalarımız görülmeye değer. Bu alanı bir gidip görsün hemşehrilerimiz. Ayrıca bisiklet yolu çalışmamız, otomatik sulama çalışmalarımız devam ediyor.” Dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR