Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN'DA GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ

Buradasınız: Haberler - Erzincan'da Gençlik Yürüyüşü

1155 görüntülenme - Tarih: 18.05.2015    YAZDIR

Erzincan’ da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Gençlik yürüyüşü düzenlendi.

Belediye Sarayı önünden başlayıp Cumhuriyet Meydanında sonlana yürüyüşe Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ,Beledi,ye Başkanı Cemalettin Başsoy, Cumhuriyet Baş Savcısı Hüsnü Aldemir,Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu,  Spor Kulübü Antrenörleri sporcular ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Gençlik yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanında çeşitli spor gösterileri yapıldı. Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy voleybol ve tenis oynayıp ok attılar.

Daha sonra bir açıklama yapan Erzincan Belediye başkanı Cemalettin Başsoy “ Bu gün yüzlerce yıl boyunca yeryüzünde en büyük medeniyetin bayraktarlığını yapan bu milletin, bundan 96 yıl önce sahip olduğu kudreti damarlarındaki kanda hissederek yeniden doğuş mücadelesini başlattığı günün yıldönümündeyiz.

Sevgili gençler! Büyük Türkiye, muasır medeniyetler arasına girme yolunda kararlılıkla ilerliyor. Sizler sayesinde bu hedefe en kısa sürede ulaşacağımıza inancım tamdır. Bu gün emanetçisi olduğumuz görevlerimizi sizlerin geleceğine adadık.Ülkemiz ilimde, fende, teknikte bir dünya lideri olsun diye çalışın. Bu vatanın evlatları huzur, refah ve bolluk içinde yaşasın diye çalışın. Hakkın yeryüzüne ellerinizle hâkim olması için, adaletin insanlığın tamamında tecelli etmesi için çalışın. Unutmayın siz bu azim ve kararlılıkta olduğunuz sürece Yüce Mevla bizlerle olacaktır ve devletimiz hukukun, adaletin, huzurun yeryüzündeki teminatı olacaktır.” Dedi

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR