Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERZİNCAN BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE ÇANAKKALE GEZİSİ

Buradasınız: Haberler - Erzincan Belediyesinden Öğrencilere Çanakkale Gezisi

1446 görüntülenme - Tarih: 18.05.2015    YAZDIR

Erzincan Belediyesi Gençlik haftası nedeniyle şehrimizde bulunan başarılı öğrencilere Çanakkale gezisi düzenledi.

15 Mayıs Cuma günü Çanakkale'ye giden öğrenciler  19 Mayıs Çarşamba günü dönüş yaptılar. Öğrenciler Dörtyol mevkiinde Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ve Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başssoy tarafından karşılandılar. Erzincan Valisi ve Belediye Başkanına çeşitli hediyeler getiren öğrenciler "Belediye Başkanımızın bize sunmuş olduğu bu fırsatı iyi değerlendirdik. Çanakkale'ye gitmeden önce Bursa'ya uğradık orada tarihi yerleri ziyaret ettik. Daha sonra Çanakkale'ye geçtik. Orada çok büyük zorluklar içerisinde atalarımızın bu toprakları düşmana vermemek için nasıl mücadele ettiklerini öğrendik. Bizler Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy'a çok teşekkür ediyoruz." dediler  

Daha sonra bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy " 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramını etkinlikleri kapsamında şehrimizde bulunan liselerden seçilmiş başarılı öğrencilere 15 Mayıs Cuma gününden başlamak üzere 4 günlük bir Çanakkale gezisi düzenledik. Çanakkale'de ki tarihi gelecek nesillere aktarmak adına düzenlediğimiz bu geziler devam edecek.  Geçmiş nesillerimizin bu toprakları vatan yapabilmek için verdikleri mücadeleleri öğrenmelerini istedik. Arkadaşlarımız gezilerini tamamlayarak geri döndüler." dedi.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ise "Belediyemiz tarafından 15 Mayıs tarihinde Çanakkaleye gönderilen başarılı öğrencilerimizin büyük kazanımlarla geri döndüler. Çanakkale tarihimizde önemli bir yere sahiptir.Gençlerimize tarihimizi öğretmek onlara bu toprakların nasıl vatan yapıldığını anlatmak nedeniyle yapılan bu gezi için Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy'a teşekkür ediyorum." dedi.

 

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR