Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ASFALT YENİDEN BAŞLADI

Buradasınız: Haberler - Asfalt Yeniden Başladı

1149 görüntülenme - Tarih: 06.04.2015    YAZDIR

Erzincan Belediyesi, asfalt sezonunu açtı. İlk çalışmaları İnönü Mahallesi ile Yeni Mahalle arasında kalan Osman Pelen Caddesinin Askerlik Şubesi üstündeki kısmında gerçekleştiren belediye, bu alanda yapılması planlanan yol genişletme çalışmasının sürecinin uzaması sebebi ile geçici yol kaplaması yenilemesi gerçekleştiriyor. Askeri bölgelerin duvarlarının geri çekilmesi ve bu alanın belediyeye terki için gerekli prosedürün tamamlanmasına kadar geçecek süre zarfında hemşehrilerimizin mağduriyetlerini önlemek için sokakta trafiğin rahat akması adına çalışmalar yürütülüyor.

Bu yıl, yol ve kaldırım kaplamalarına 30 milyonluk bütçe ayıran Erzincan Belediyesi, ana arterler öncelikli olmak üzere on mahallede toplam 175 km uzunluğunda kaldırım imalatı, 100 km de asfalt kaplama çalışması gerçekleştirilecek.

7 Nisan Salı günü bölgeyi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Şehrimizin en büyük problemi olan kaldırım ve yol problemini çözmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Osman Pelen caddesinde geçici olarak bir çalışma başlattık. Sizlerinde bildiği gibi bu bölgede kamu kurumlarına ait binalar bulunuyor. Gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra bu caddede kapsamlı bir çalışma gerçekleştireceğiz. Bu yıl asfalt ve kaldırım çalışmalarına 30 milyon TL’lik eski parayla 30 trilyonluk bütçe ayırdık. Bizim ve hemşehrilerimizi büyük rahatsızlık duyduğu bu işi kalıcı olarak çözeceğiz.” dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR