Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
1992 DEPREMİ ŞEHİTLERİ ANILDI

Buradasınız: Haberler - 1992 Depremi Şehitleri Anıldı

1500 görüntülenme - Tarih: 12.03.2015    YAZDIR

~~Erzincan'da 13 Mart 1992 tarihinde meydana gelen depremde ve Çanakkale zaferinde hayatını kaybeden şehitlerimiz düzenlenen törenle anıldı.
Erzincan Depreminin 23. Yıldönümü ve Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü dolayısıyla 13 Mart günü Erzincan Belediyesi ve İl Müftülüğü’nün birlikte organize ettiği Terzibaba Mezarlığı'nda düzenlenen anma törenine Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, il protokolü mensupları, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan anma programında bir konuşma yapan İl Müftüsü Yavuz Karabayır  depremlerin birer afet olduğunu, ama tedbir alıp ondan sonra tevekkül etmek gerektiğini ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ise bugün herkesin yüreğinin bir tarafının hazin olduğunu belirterek, depremde verilen şehitlerin ve mal kaybının Erzincan için ders olduğunu ve bu gün ülkemizin depreme an hazır illerinden biri haline gelindiğini söyledi.
Ardından Erzincan Valisi Süleyman Kahraman kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Kahraman, depremin değil uygunsuz sağlam olmayan yapıların insanı öldürdüğünü vurgulayarak, gelişmiş ülkelerin daha şiddetli depremlerde, can ve mal kaybı yaşamadıklarını ifade ederek, gerekli hassasiyetlerin gösterildiğini ve tedbirlerin artarak devam edeceğini ifade etti.
Yapılan duanın ardından deprem şehitliği ve şehit mezarları ziyaret edilerek çiçekler bırakıldı.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR